kamy_th_cb
magic vodoo power
 Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 161
|
|
si acum o sa incep ficu..o sa va pun mai mult pt k mai tarziu tre` sa plec.... Dulce Maria in rolul lui Brittnei Cassidy o adolescenta de 16 ani din Los Angeles . Ruslana in rolul lui Kelly, prietena cea mai buna a lui Brittney. Bill va fi acelasi Bill Kaulitz doar ca va avea o alta personalitate. si nu in ultimul rand, Tom in rolul lui Mett. „Intr-o lume in care pierd numai eu, totul e atat de fals, esti pacatul meu, aminteste-ti cat am inercat sa te fac sa mai simti ceva dar tu ai plecat…” Intuneric si o linsite de momrmant…doar o voce tremurata fredoneaza aceste versuri. Pe asternuturile albe cad din cand in cand lacrimi cristaline, iar in fereastra se aud cum bat neincetat stropii de ploaie. O umbra se vedea miscandu-se incet spre fereastra…In linistea noptii, in glasul ploii, o fata si un baiat stateau pe o banca imbratisatie. El ii soptea cuvinte dulci, iar ea parca se topea in bratele lui… „O minciuna, e doar o minciuna, se va sfarsi la fel…”
A doua zi, pe holul liceului…. M: - Buna, Brit! Se auzi vocea unei fete. B: - Mara, m-ai speriat… M: - E totul OK, pari ingandurata? B: - A nu…totul e bine. Incercand sa schiteze un zambet. Brittnei, o fata de 16 ani. Locuia impreuna cu tatal ei in Los Angeles. Mama ei a murit la nasterea ei lucru ce o face sa se simt vinovata de moartea mamei sale. Era o fata melancolica si mai mult trista decat vesela. Tatal ei nu mai stie ce sa faca cu ea deaorece Britteney nu a fost dintotdeauna asa. Cand era mica era cea mai dragutza si mai vesela fetita insa totul s-a schimbat din ziua in care a implinit 16 ani, cand tatal ei i-a daruit inelul mamei sale. M: - Hai sa mergem, ne astepta o ora lunga lunga de istorie. Brittnei nu o auzi. Statea sprijinita de un dulap si se gandea… M: - Brittnei!! B: - Da, ce e? M: - Hai o data! Dupa ore in curtea scolii… M: - Nu vine Mett dupa tine? B: - Ha, cine? M: - Brittnei ce se intampla cu tine? B: - Nimic, doar ca nu te-am auzit. M: - Mett, nu vine dupa tine? B: - Mett, de ce ar trebui sa vina? M: - Pt. ca dupa ore mergeam toti 3 la club. B: - Nu, azi…e…are…are antrnament! M: - In fine. Am plecat. B: - Dar inca mai putem merge noi doua! M: - Ba nu putem. M: - Vine si Olden. B: - Ce conteaza, las-o balta. Pa! M: - Pa… Brittnei o porni spre casa. Pe drum se intalni cu Samara, o prietena de-a ei. S: - Buna Brit! B: - Buna! S: - Unde e Mett? B: - Habar-nam! S: - Ce? B: - Habar-nam, nu stiu unde-i si nici nu ma intereseaza! S: - O da, uitasem cum esti tu, ti se ofera tot esti cu cel mai popular baiat din scoala si tie nici nu iti pasa. Nici nu stiu de ce te-a ales pe tine. Nuj ce a vazut la tine. B: - Inceteaza, nu te priveste pe tine ce e intre mine si Mett…sau ce a fost…Lui Brittnei ii dadura lacrimile. S: - Aha, deci te-a lasat. Nici nu ma mir ma intreb de ce nu a facut-o mai devreme. Dar ce ai facut tu? Nu i-ai dat ce vroia? De parca nu ai stii ca il intereseaza numai sexul! Brittnei incepu sa fuga. Ajunse acasa. Se duse dorect in camera ei si incepu sa planga. Puse mana pe telefon si o suna pe Kelly, cea mai buna prietena a ei. B: - Alo, Kelly! Cu o voce tremurata. K: - Brit, tu esti? Plangi? B: - Da…te rog Kelly poti sa vii pana la mine? K: - Sigur acum vin. Pa! In cateva minute Kelly ajunse. K: - Hei, esti bine, ce s-a intamplat? Brittnei o lua in brate si incep usa planga si mai tare. B: - M-am despartit de Mett. K: - Cum? De ce? B: - Pai totul s-a intamplat acum doua nopti. Eram singura acasa si Mett a venit la mine. Am urcat la mine in camera si am inceput sa ne sarutam. El m-a luat in brate si ma pus pe pat. Stiam ce vrea, ii simteam dorinta, insa imi era firca. L-am refuszat, dar a inceput sa devina violent. M-a trantit de jos si a inceput sa ma loveasca. A incercat sa imi smulga hainele de pe mine dar norocul meu a fost ca am reusit sa ajung la un cutit. L-am amenintat ca daca nu ma lasa in pace il omor… K: - OMG! B: - Si azi toti au inceput sa ma intrebe de Mett…Mett in sus, Mett in jos…si cum au aflat ca Mett nu mai e cu mine m-au parasit. Asa zisi mei prietenii. K: - Sssss…gata calmeaza-te! Acum totul e bine! Kelly a ramas peste noapte. A doua zi dimineata Kelly s-a trezit prima si s-a dus in bucatarie. Ring!Ring! Suna telefonul. Kelly raspunse. K: - Resedinta familiei Cassidy. X: - Buna ziua. Sunt de la politie, doamna Cassidy? K: - Nu, doamna a murit acum cativa ani. X: - Atunci cine sunteti? K: - O prietena de familie. X: - Este cineva din familie acasa? K: - Da, Britney fica…de ce? X: - Avem ceva important sa ii comunicam. Ne-o puteti da la telefon?
K: - Imi pare rau, doarme. Dar imi puteti spune mie. X: - Nu… K: - Puteti avea incredere… X: - Bine…Domul Cassidy a fost gasit mort in hotelul din Mexic. K: - Poftim? X: - Credem ca s-a sinuis. K: - Nu…nu…nu poate fi adevarat… X: - Imi pare rau.. Brittnei intra in bucatarie. B: - Kelly? S-a intamplat ceva? Kelly puse receptorul jos. Privea in gol cu ochii inlacrimati. B: - Kelly?? Ce e? K: - …tatal tau… B: - Tata? Ce e cu el? K: - S-a…s-a…e…e mort!... continuarea maine
_______________________________________ After the rain I still see heaven crying After the rain I still feel no relief cause everything we used to be and used to feel It all becomes so frightening real after the rain :-x:-x:-x
|
|